'' MAZ '' Belarus ülkesi dışında, dünya çapında da ün kazanmayı hak etmiş bir markadır.

 

 

Minsk Otomobil Fabrikasının ürünleri Euro-3, Euro-4, Euro-5,  Euro-6 standartlarına uyum sağlayan teknik ürünlerdir.

'' MAZ '' markalı çekiciler, kasalı kamyonetler, çeşitli özel üst yapılar için üretilmiş şaseler gibi 500 modele yakın araç ve modifikasyon bu fabrikanın üretim bandında üretilmektedir.

 

1995 yılından bu yana Minsk Otomobil Fabrikasının ürettiği yolcu taşıma araçları; şehir içi, şehir dışı, turistik, ve özel otobüsler dünyanın bir çok noktasında başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Fonksiyonelliği, dizaynı, kalitesi ve güvenilirliği ile uluslararası alanlarda ve özel fuarlarda bir çok kere ödüle layık görülmüştür. Bugün '' MAZ '' marka yolcu taşıma araçları 15 farklı model ve yüzü aşkın uygulama alanıyla temsil edilmektedir.

 

'' MAZ '' araçları yüksek kalitede cesur mühendislik fikirlerine dayanan üretim modeline sahiptirler. Teknik özellikleri ve dizaynıyla uluslararası üreticiler klasmanında çok güçlü bir konuma sahiptir. Üretim sürecinde kalite gelişim sürecine büyük önem verilmektedir. Bu hedefle sürekli teknik gelişim çalışmaları yürütülmektedir. Yüksek nitelikli profesyonellerden oluşan binlerce profesyonel personele sahiptir.  Üretim süreci mükemmel sonuç alabilme hedefiyle kusursuz bir şekilde planlanmıştır.

 

Tarihi boyunca edindiği tüm tecrübeleriyle, bütün engelleri aşarak mükemmelliği yakalamaya çalışan Minsk Otomobil Fabrikaları, yaşam için güvenilir ve kaliteli araçları üretmeyi başarmıştır.